Ofis Dekorasyonu İçin Yaratıcı Öneriler

Ofis deyince hepimizin aklında beyaz duvarlar koyu renk mobilyalarla klasik bir görüntü canlanır. Kasvetli ve soğuk bir görüntü oluşur zihnimizde. Ancak ofisinizi çalışanlarınızın daha iyi motive olması daha yaratıcı olması için dekore veya komple ofis tadilatı edebilirsiniz. Hem çalışanlarınız motive olur hem iş performansları ve motiveleri arttıkça artan performansla işverenler memnun olur.

Ofis dekorasyonunda nasıl renkler tercih edilmelidir?

Ofisinizin rengi modunuzu, enerjinizi ve psikolojinizi direk etkileyen bir faktördür . Bu faktörler çalışma performansınızı olumlu olumsuz etkiler. Ofislerde tek bir hakim renk olmamalı temel sade bir renk üzerine aksesuar mobilya gibi detaylarla patlayan bir renk olmalı.

Beyaz renk; beyaz renk rahatlatıcı ve konsantrasyon gerektiren bir iş yapılan ortam için doğru seçim olacaktır. Ancak beyaz tek kullanıldığı ortamlarda mod düşüklüğü ve konsantreye olumsuz etkisi olacağından yanına mutlaka bir renk kullanmalıdır.

Sarı renk; insanların enerji ve konsantrasyonunu arttırır. Hatta günümüzde sınava hazırlanan gençlerin çalışma odası sarıya boyanır. Ve bu sarıya ‘sınav sarısı’ denmektedir.

Mavi renk; gerginliği azaltan bir renk olan mavi fazla yoğun kullanıldığında fazla rahatlık verdiğinden performansı olumsuz etkiler

Yeşil renk; ilham veren bir renktir. Yaratıcılık gerektiren bir iş yapanlara yeşil dekorasyon önerilir.

Ofiste yapılabilecek dekorasyonlar nelerdir?

Ofiste eğer mümkünse bir rahatlama alanı oluşturabilirsiniz. Örneğin bitkilerle yada evcil hayvanlarla uğraşabileceğiniz ya da TV, bilardo , egzersiz aletleri gibi fırsatlar sunarak mola saatlerinde vakit geçirip rahatlayabilecekleri bir eğlence odası hazırlayabilirsiniz.

Ofisiniz için büyük bir kütüphane Oluşturup hem bunu duvarlara raflar yaptırarak görsel bir güzelliğe çevirip hem de çalışanlarınızın daha çok kitap okumasına vesile olabilirsiniz. Önerimiz oluşturacağınız kütüphaneye birçok güncel roman ekleyerek çalışanlarınızın kitaba ayıracakları bütçeyi kendilerine ayırmaları için bir fırsat sunabilirsiniz. Çeşitli ledler kullanarak değişik bir aydınlatma tasarlayarak dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz.

Ofis dekorasyonu maliyeti nasıl düşürülür?

Ofis dekorasyonu için çok büyük meblağlarda para harcamanız şart değil. Kendiniz temel şeyleri alarak tasarlayıp yapabilirsiniz. Örneğin duvara bir baskı, saksıların tasarımı yeni bir tablo gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.