Mutfak Gideri Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Her evde oldukça sık yaşanan tesisat sıkıntılarından biri lavabo tıkanıklığıdır. Lavabo tıkanıklığı bulaşık yıkanırken oluşan yemek atıklarından, lavabo giderinde meydana gelen bir çöküntüden, inşaat halinde olan evin lavabosuna dökülen atıklardan, uzun süre sonra birikim yapan kalıtılar ve eskimiş yapılardan kaynaklı olabilecek lavabo tıkanıklıkları büyük sıkıntı oluşturabilmektedir.

Lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerinden biri lavabo açıcıları ile duruma göre geçici ya da kalıcı çözüm oluşturabilmektedir. Ancak bilinmesi gereken önemli bir gerçek lavabo açma yöntemleri ile uğraşan uzman ekipler lavabo tıkanıklığı açma işlemi için kimyasal ürünlerin kullanılmasını pek tavsiye etmemektedir.

Kimyasal ürünlerle yapılan lavabo tıkanıklığını açma yöntemleri yüksek ısı ile uygulanmaktadır. Yüksek ısı ile birleşen kimyasal maddeler lavabo tıkanıklığına sebep olan maddeleri eriterek yok eritmeye çalışır. Dolayısı ile de yapılan yüksek ısılı birleşenler lavaboda kullanılan plastik borulara, pvc’ler büyük ölçüde zarar verir. Çözümü oldukça basit ve ucuz görünen bu yöntem olduğundan çok daha zor ve pahalı olmasına neden olabilmektedir. Hasar gören gider tesisatının onarılması hem zahmetli hem de çok masraflı olmasına neden olur.

Lavabo Tıkanıklığını Açma işlemi için her zaman profesyonel bir yardım alınması daha zahmetli daha masraflı bir durumun çıkmasının önüne geçilebilmektedir. Lavabo tıkanıklığı sırasında yaşanan sorunlar lavaboda biriken ya da kabaran su, çok yavaş giden su, lavabo tıkanıklığı ile birlikte pis su birikimi, kötü kokular, hatta alt katta oturanlarda oluşacak sızıntı gibi durumlarla karşılaşılabilmektedir. Ayrıca lavabo giderine bağlanmış olan bulaşık makinesi, çamaşır makinesinden çıkan pis su, yağ nedeni ile giderde oluşan kabarıklık lavabo tıkanıklığına neden olabilmektedir.

Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri öncesinde oluşan tıkanıklığın sebebini öğrenmek ve tıkanıklık sebebine göre kalıcı ve zahmetsiz yöntemler uygulanabileceği dikkate alınmalıdır. Eskimiş yapılarda oluşan Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri için kesinlikle profesyonel bir destekle çözüm yolu bulunması gerekmektedir. Lavabo gider yolunda meydana gelen tıkanıklık, tortuların kesin ve kalıcı çözümle çözülebilmesi için teknik destek alırken ise güvenilir, referansı olan ekiplerden yardım almak çok daha doğru bir davranış olacaktır.