Banyo Gider Tıkanıklığı Açma

Evlerin ya da iş yerlerinin mutfağında, banyosunda ya da tuvaletlerde genel olarak herkes tarafından yaşanan tıkanıklıklar içinde banyo gider tıkanıklığı açma işlemi de bulunmaktadır. Banyo gider tıkanıklığı açma işlemi ile ilgili sorun yaşamayan pek kimse bulunmamaktadır.

Banyo tıkanıklığı yaşandığı zaman en kolay en ucuz yöntemler bulunmaya çalışılır. Ancak bilinmesi gereken oldukça önemli bir detay banyo gider tıkanıklığı açma işlemini hem hızlı hem de ucuza mal etmek için daha zahmetli, sıkıntılı ve uzun bir sürece yola açabilirken maliyeti oldukça yüksek bir durum yaşanması da bazı durumlarda kaçınılmaz olmaktadır.

Banyo gider tıkanıklığı açma işlemi sırasında kullanılan cihaz sayesinde tıkanıklığın yaşandığı bölge ve tıkanıklığın sebebi cihaza takılan bir kamera sayesinde gözlenebilmektedir. Daha sonra bu gözlemleme sonucunda tıkanıklığın yeri ve sebebi belirlendikten sonra yine cihazın ucuna takılan başka bir uç yardımı ile tıkalı olan bölgenin açılması sağlanır. Banyo gider tıkanıklığı açma işlemi sırasında uygulanan tüm bu yöntemler uygulanırken asla kırma, dökme ya da zarar verme gibi durumlar söz konusu bile değildir.

Banyo gider tıkanıklığı açma işlemine neden olan durumlar arsında çamaşır makinesinde meydana gelen bir tıkanma, banyoda olan klozette ortaya çıkan bir tıkanma ile birlikte banyoda küvet, lavabo ve klozetlerin de tıkanması söz konusu olabilmektedir. Kaçınılmaz tıkanıklıkların oluşmasında pek çok faktör bulunulmaktadır. Banyo gider tıkanıklığı açma işlemine neden olan durumlar neler olabilir:

  • Çamaşır makinesinde yer alan gider hortumundan çıkan bez parçaları, düğme, çamaşırla içinde unutulmuş küçük toka ya da metal paralar, ipler banyo gider tıkanıklığı açma işlemi gerektirebilmektedir.
  • Banyoda bulunan klozete atılan çocuk bezi, pedler, tuvalet kâğıtları vb. durumlar,
  • Lavaboda temizlik için kullanılan sabun tortuları, kıllar ve saçlar banyo gider tıkanıklığına neden olabilmektedir.

Banyo gider tıkanıklığı açma işlemi için herhangi bir tadilat yapılmadan gerçekleştirilebilmektedir.

Ancak banyo gider tıkanıklığı açma işlemini yapacak olan tesisat ekibi kameralı olan cihazlar ile açma işlemi yapmak koşulu ile tadilat yapılmadan açılma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Bu nedenle de banyo gider tıkanıklığı açma işlemi için gelen ekibin bu cihazlara sahip eğitimli kişilerden oluşmasına dikkat edilmelidir.

Kanal açma makinesi ise kırmadan dökmeden gider tıkanıklığı açıyoruz. Banyonuzda oluşan gider tıkanıklıkları zamanla zemin, duvar, fayans gibi kaplamaları aşındırarak zarar verir.

Aşındırma ile oluşan zararlar yan komşunuza veya alt komşunuza kadar ulaşarak maddi hasarlara yol açar. Bu nedenle hasarın daha ileri boyutlara ulaşmaması için biran önce çözülmesi gereken tıkanıklık sorunudur.

Banyo tıkanıklıkları genellikle elinizin ulaşamayacağı ve duvar içinden geçen atık su gider tesisatından kaynaklanmaktadır. Tıkanıklığın tespitinde görüntüleme yapan robot kameraların kullanılması kırıp dökme sorununun önüne geçmektedir.

Tıkanıklık Giderme uzman tesisatçı işidir. Sorunun sebebi genelde kullanılan katı veya kimyasal maddeler, zamanla biriken saç, pamuk gibi cisimlerine katı hale dönüşmesi, kullanılan gider borularının yanlış veya eğimi doğru hesaplanmamış biçimde yapılmasından kaynaklanmaktadır.

Gider borusu görüntüleme cihazları ve kanal açma makinaları kullanılarak sorununuz kolay bir biçimde çözülür.

Banyo tıkanıklığı açma, bursa banyo gideri açma, banyo gideri açma, banyo gideri tıkanıklığı açma, banyo gideri tıkanıklığı açma fiyatları, bursa banyo tıkanıklığı açma